Zeytinyağı Festivali Düzenlenecek

0
989
Zeytinyagi-Festivali-Duzenlenecek

Tadım etkinlikleri, yemek yarışmalarının yanında tiyatro gösterilerinin yapılacağı festivale 35’e yakın firma katılacak

İzmir’de zeytinyağı tüketiminin artırılması amacıyla Zeytinyağı Festivali ve Tadım Günleri organize edildi.

Festivalin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Tarım Artı Organizasyon şirketi temsilcisi Kudret Çiçekçi, Forum Bornova AVM içinde, Ege Bölgesi’nden 35 firmanın katılımıyla, 4,5 ve 6 Ekim’de düzenlenecek festivalde tadım organizasyonları, eğitimler, yemek yarışmaları, çocuklar için tiyatro ve animasyon gösterileri düzenleneceğini belirtti.

Üretici şirketlerle tüketicileri aracısız şekilde biraraya getirmeyi amaçladıklarını anlatan Çiçekçi, özellikle kadınlar ve çocuklara yönelik etkinliklere ağırlık verdiklerini anlattı.

Organizasyona destek veren Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Ümmühan Tibet, zeytin ağacı varlığını hızla artıran Türkiye’nin zeytinyağı tüketiminde ise aynı gelişmeyi sağlayamadığını, 2023 yılı için konan üretimde dünya ikinciliği hedefinin desteklenmesi için tüketimi artırmanın da kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Festivalin zeytinyağına ilişkin bilincin artırılmasını da amaçladığını ifade eden Tibet, etkinliği ziyaret eden vatandaşların farklı bölgelerin yağlarının özellikleri hakkında bilgi alabileceğini, katılımcılara zeytin fidanı hediye edileceğini söyledi.

haber365

Bir Cevap Yazın