Zeytinyağı Üreticilerine Destek

0
890
zeytinyağı

Tarım Artı’nın organize ettiği ve Forum Bornova Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı “Zeytinyağı Festivali” 4, 5, 6 Ekim tarihlerinde gerçekleşti.
Sağlık Bakanlığından izinli zeytinyağı üreticilerinin katıldığı fuarda, Urlalı zeytinyağı üreticilerini desteklemek ve yöresine ait zeytinyağını tanıtmak amacıyla Urla Belediyesi de yer aldı.
Zeytinyağına ilişkin bilincin artmasını hedefleyen fuarda Köstem Organik Zeytin Çiftliği, Urla Hasat, QlivUrla ve Urla Belediyesi, stantlarını ziyaret eden tüketicilere zeytinyağı tadımı sunarken, bir yandan da bölgelerine ait zeytinyağının özellikleri hakkında bilgi verdi.
Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu ve eşi Feyza Karaosmanoğlu’nun da katıldığı fuarda Başkan Karaosmanoğlu, günümüzden 2600 yıl önce çalışmakta olan ve Anadolu’da açığa çıkarılmış bilinen en eski zeytinyağı işliği Klazomenai’ye sahip Urla’nın zeytinyağı konusunda önemini vurgulayarak, bu konuda üretici ile tüketiciyi bir araya getirmeye yönelik çalışmaları belediye olarak sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın