Ziraat Fakülte’sinden Çiftçilere Eğitim Destegi

0
1006
çiftçi,destek,üretim

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından Lapseki ilçesi ve köylerindeki yetiştiricilerle eğitim verildi.
çiftçi,destek,üretim
Ziraat Fakültesi Dekanı ve Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feyzi Uğur, Lapseki Tarım, Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünün organizasyonuyla Dişbudak, Nusretiye, Çataltepe, Boğandere ve Güreci köylerinden küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricileriyle bir araya geldi. Çok sayıda yetiştiricinin katıldığı ve ilgiyle dinlenen sunumun ardından yetiştiricilerin sorularını da cevaplayan Prof. Dr. Uğur, “Ziraat Fakültesi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Fakültemiz öğretim üyelerinin üreticimizi ilgilendiren her konuda destek olmaya hazırdır” dedi.
Programa çok sayıda yetiştirici ile birlikte Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, Tarım İlçe Müdürü Hatice Ceren, İlçe Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler, muhtarlar ve kooperatif başkanları da katıldı. Sunumun ardından katılımcılar Lapseki de büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir işletmeye ziyarette bulunarak burada yetkililerden bilgi aldı.

Bir Cevap Yazın