Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkan Adayı: ÜNAL AKGÜL

0
17076

İstanbul Halk Ekmek (İHE) Genel Müdür Yardımcısı Ünal Akgül, 24 Ocak’ta yapılacak Ziraat Mühendisleri Odası seçimlerinde oda ağalığına karşı duyarlı mühendislerin adayı olarak öne çıkıyor.

Odanın 24 Ocak 2016 Pazar günü yapılacak olan olağan kongresinde üye ziraat mühendislerinin ısrarı sonucu aday olan Akgül, çevresiyle yaptığı istişareler sonucunda oda başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Hummalı bir çalışma içerisine giren Ünal Akgül ve ekibi, üyelere yapacakları hizmetler ve projelerle seçimlerin en kuvvetli başkan adayı olarak görülüyor.

ÜNAL AKGÜL -02

ÜNAL AKGÜL -01

Genel Kurul 23 Ocak Cumartesi saat 09.30’da Kadıköy Belediyesi Yemekhane Salonu’nda, seçim ise 24 Ocak Pazar günü Kadıköy’de bulunan Ziraat Mühendisleri Odası’nda 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 24 Ocak 2016 Pazar günü Olağan Kongresini yapacak. Oda başkanlığına Ziraat Mühendisi Ünal Akgül de aday. Meslek odalarındaki diktatöryel uygulamalara karşı çevrenin sesi olmak için aday olduğunu belirten ve halen İstanbul Halk Ekmek’te Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ünal Akgül, üyelere yapacakları hizmetler ve projelerle seçimlerin en kuvvetli başkan adayı olarak görülüyor.

 ÜNAL AKGÜL KİMDİR?

1968 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1990 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Gıda Bölümü’nden mezun oldu.

1994 yılında İstanbul Halk Ekmek A.Ş.’de “İşletme Mühendisi” olarak göreve başladı. 2005-2010 yılları arasında Doğu Anadolu Bölgemizdeki 8 ili kapsayan ve Avrupa’nın en büyük organik tarım projesi olan “Sözleşmeli Organik Buğday ve Ekmek Üretimi Projesi” nin yönetiminde görev aldı.

Halen İHE “İstanbul Halk Ekmek” Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyeliğinin yanı sıra birçok STK’lar da üye ve yönetici olan AKGÜL, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kaynak: gumushane.gen.tr

Bir Cevap Yazın