Fakıbaba: ‘Havadan para kazanmaya müsaade etmem’

0
1045
Fakıbaba: 'Havadan para kazanmaya müsaade etmem'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramı ve kurbanlık fiyatlarına ilişkin dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Fakıbaba, “Havadan para kazanmak isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaklar. Havadan para kazanmaya müsaade etmeyeceğiz. Stok yaparak vatandaşı zor durumda yakalayıp malını ona yüksek fiyatta vermek isteyen adamın malı elinde kalacaktır. Bunu herkes bilsin” dedi. Et fiyatlarını düşürmeye yönelik çalışmaların olup olmayacağı ve Kurban Bayramı’nda kurbanlık fiyatlarına ilişkin yönelik sorular üzerine Bakan Fakıbaba, “Hem üreticinin hem tüketicinin haklarını koruyan ve düşürmek için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. ‘Ne zaman, ne kadar düşecek?’ bu konuda çalışma yapıyoruz. Çünkü cumhurbaşkanımızın ve başbakanımın bana ilk emirleri ‘mutlaka bu konularda çalışın’ oldu. Biz bakan olarak emirlerindeyiz ve biz bu emirleri yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın özellikle benden istediği fakir fukaraya mutlaka gerekli desteği vermek zorundayız. Dün akşam saat 02.00’ydi ayrıldığımızda, bu akşam da saat 3’e kadar bunlarla ilgili çalışıyoruz ama kaç lira olacağı ile ilgili bir şey söylemem mümkün değil. Ama rahatlatmak için biz kolumuzu değil, canımızı ortaya koyacağız. Yeter ki hem üreticimiz kazansın hem tüketicimiz kazansın” dedi.

Fakıbaba: 'Havadan para kazanmaya müsaade etmem'

HAKTAN YANAYIM

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Olağanüstü Genel Kurulu’na katılan Fakıbaba, “Buraya şunu yapacağız, bunu yapacağız demek için gelmedim ama yanınızda olacağız. Ben bir çobanım. Ben o çobanın elini öperim. O çoban olmamış olsa ben açım aç. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, benden önceki Tarım Bakanı arkadaşlarımız, yönetimimiz, AK Parti olarak biz bu işin farkındayız. Biz çalışacağız, hepimiz çalışacağız, o eli öpülesi çobanla bir çalışacağız. O çoban olmasa biz yokuz. Hep haktan, eşitlikten yanayım. Üretici üretecek, insan gibi parasını kazanacak ama tüketicimize de sahip çıkacağız. Bu dengeyi kurmak zorundayız. Benim yetiştirici arkadaşım emek verecek, çoban arkadaşım emek verecek, stok yapan, havadan para kazanan, parasının varlığına güvenen stok yapacak ondan sonra gariban adam da ezilecek. Yok öyle bir şey. Bu Fakıbaba’nın kitabında yazmaz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın