Hububat Ve Bakliyat Destekleri İçin Başvuru 2 Eylül’de Son

0
518
Hububat-Ve-Bakliyat-Destekleri-Icin-Basvuru-2-Eylulde-Son

Hububat ve bakliyat desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 2 Eylül tarihine kadar başvurmaları gerektiği bildirildi.

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye Tarım Havzaları Destekleme Modeline göre yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği (tebliğ no:2012/42)’nde değişiklik yapılmıştır. İlimizde üretilen tarım ürünlerine verilecek fark ödemesi desteği müracaat başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmıştır.

Başvurularda ürün alım ve satım belgeleri olan fatura ve müstahsil makbuzlarının düzenlenme tarihi en son 30 Nisan 2013’tür. Bu tarihten sonra düzenlenen fatura ve müstahsiller desteklemeye tabi değildir” denildi.

Dane Mısır, Buğday, Arpa, Çavdar, Tritikale,Yulaf, Çeltik, Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek, KütlüPamuk,Yağlık Ayçiçeği, Soya Fasulyesi, Kanola, Aspir desteği almak isteyenlerin 2 Eylül 2013 tarihine kadar başvurmaları istendi.

haber46

Bir Cevap Yazın