Ekoloji izmir 2011 fuarı’na doğru

0
1166

Ekoloji Fuarı 2011İZMİR (A.A) – İzmir’in 2. kez ev sahipliği yapacağı Ekoloji İzmir 2011 Fuarı’nın 12-15 Nisan günlerinde Kültürpark İzmir Uluslararası Fuar Alanında yapılacağı bildirildi.

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir’in organik tarım sektörünün başkenti konumunda olduğunu belirterek, sektörün üretiminin önemli kısmını ihraç ettiğini belirtti.

Son yıllarda tüketici bilincinin yükselmesiyle birlikte organik ürünlere talebin giderek arttığını kaydeden İşleyen, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”Ekoloji İzmir Fuarı’nda Türk organik ürünlerini dış pazarlara açmak ve iç piyasadaki tüketim miktarlarını da artırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu amaçla, Avrupa’nın önemli organik ürün alıcılarından oluşan heyetlerin fuarı ziyaret etmesini sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekoloji İzmir 2011’in hazırlık çalışmalarına geçtiğimiz yıl Haziran ayında başladık. Fuarımızın duyurusunu sektöre düzenli bir şekilde yaptık. Biofach fuarında Ekoloji İzmir’i tanıttık. Ekoloji İzmir’in bu yıl da başarıyla gerçekleşeceğine inanıyorum.”

İZFAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, İZFAŞ ile ASDF Fuarcılık ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliğiyle yapılan fuarda, sadece organik sertifikalı ürünlerin sergileneceği belirtildi.

Fuarda, giyim eşyalarından bebek ürünlerine, kozmetikten gıdaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alacağı, fuarda yabancı ziyaretçi yoğunluğunu artırmayı amaçlayan İZFAŞ’ın, Almanya, Romanya, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, İran, Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan ve KKTC başta olmak üzere pek çok ülkeden alıcı çalışması yaptığı bildirildi.

Bir Cevap Yazın