Hınıs’ta 7 Gün 24 Saat Veteriner Hekim Hizmeti Verilecek

0
1184
veteriner

Erzurum’un Hınıs ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayvan sevklerinde yetiştiriciler için mesai dışında ve hafta sonlarında nöbetçi veteriner hekim uygulaması başlatıldı.

veteriner

Erzurum’un Hınıs ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayvan sevklerinde yetiştiriciler için mesai dışında ve hafta sonlarında nöbetçi veteriner hekim uygulaması başlatıldı. Yetiştiriciler, 7 gün 24 saat nöbetçi veteriner hekimlerin telefonuna ilçe müdürlüğü hizmet binası giriş kapısına asılan listeden ulaşabilecek. Bu uygulamayla yetiştiricilerin hayvan; hayvansal ürünler ve arı kolonisi sevklerinde sıkıntı yaşamaması amaçlanıyor.

Hınıs Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Hayta, yetiştiricilere, köy ve mahalle muhtarları ile kolluk kuvvetlerine 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu uygulamaları konusunda eğitim verildiğini söyledi.

Çiftçilere gece gündüz hizmet vermenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Hayta, “Artık ilçe çiftçimiz hayvanları rahatsızlandığında nöbetçi veteriner hekimler vasıtasıyla sıkıntı çekmeyecek. 7 gün 24 saat nöbetçi veteriner hekimler görev başında olacak. Bunların yanında ilçe müdürlüğüne her gelen çiftçiye danışma masasında dilekçesini yazma dahil hizmet veriyoruz. Artık ‘Git çarşıya, dilekçeni yazdır, yaz gel’ anlayışı sone erdi.” dedi.

Cihan Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın