Organik Çaylar IMO Sertifikalı

0
1215
çaykur organik çay

3’ncü Organik Doğal ve Yöresel Ürünler Fuarı Exponatura, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlendi.

[coolplayer]

http://89.149.202.95/tarimarsiv/haberler/ocak2012/CAYKURORGANIKCAYLAR18012012.wmv

[/coolplayer]

Doğal ve sağlıklı yaşam dünyasının temsilcilerini bir araya getiren fuarda, katılımcı firmalar sayesinde ziyaretçiler birçok alternatif ürünü bir arada bulma imkânına sahip oldu.

Türkiye’nin yanında Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden de olmak üzere 300’ün üzerinde katılımcının yer aldığı fuarda, ÇAYKUR açtığı stant ile ürünlerini tanıttı.

Açtığı stantta ÇAYKUR, mevcut ürünlerinin yanında, üretimini gerçekleştirdiği 4 çeşit organik çayın tanıtımını da yaptı.

Hemşin, Hemşin Süzen, Rize ve Zümrüt isimlerinin verildiği organik çaylar hakkında bilgi veren ÇAYKUR İstanbul Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürü Abdulkadir Aktay, kimyasal ilaç ve katkı maddesi kullanılmadan çay üretiminin yapıldığı tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

13 bin çalışan ile 47 fabrikada 60 ayrı çay çeşidinin üretimini yaptıklarını ifade eden Aktay, organik çay üretiminin Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Hemşin havzasında yapıldığını söyledi. ÇAYKUR tarafından üretilen organik çayların IMO sertifikalı olduğunun da belirten Aktay, ileriki yıllarda Türkiye’de çay üretiminin tamamen organik üretime dönüştürülmesi için çalışmaların başlatıldığını vurguladı.

http://www.tarimtv.gov.tr

Bir Cevap Yazın