Yarısı sarı yarısı kırmızı elma!

0
637
renkli elma

renkli elmaİngiltere’de bir çiftçi evinin bahçesindeki ağaçtan elma koparmak isteyince gözlerine inanamadı. Zira, ağaçtaki elmalardan birinin yarısı sarı diğer yarısı da kırmızıydı.

İSTANBUL (İHA) – İngiltere’de yarısı kırmızı yarısı yeşil bir elma görenleri şaşkına çeviriyor. Ken Morrish adlı bir çiftçi evinin önündeki elma ağacından bir elma koparmak isteyince milyonda bir ihtimali olan bir olayla karşılaştı. Zira ağaçtaki elmalardan birinin yarısı sarı yarısı da kırmızıydı. Hemen komşularına haber veren Morrish şaşkınlığını uzun süre atlatamazken, olayın İngiliz medyasına yansımasıyla Morrish’in yaşadığı Devon köyü, ilginç elmayı görmek isteyen meraklıların akınına uğradı.

72 yaşındaki Morrish, İngiliz medyasına yaptığı açıklamada, “Bu gerçekten çok şaşırtıcı bir durum. Misafir olan yengem için birkaç elma toplamak istedim. Ancak ağaca çıktığımda gözlerime inanamadım. Yarısı sarı yarısı kırmızı olan bir elma dalda duruyordu. Sanki boyanmış gibiydi. 45 yıldır sürekli bahçe işleriyle uğraşıyorum ancak daha önce böyle bir şeyle ne karşılaştım ne de duydum” dedi.

Uzmanlar ise kullanılan kimyasallar nedeniyle meyvelerin genetik mutasyona uğradıklarını ve böyle bir durumun milyonda bir dahi olsa görülme ihtimalinin bulunduklarını belirtiyorlar.

Kaynak: Mynet

Bir Cevap Yazın