Yara İzi Olan Ciltleri Onaracak Yeni Teknoloji: SkinTE!

0
661
Yara İzi Olan Ciltleri Onaracak Yeni Teknoloji: SkinTE!

Şirket, kendi web sitesinde “Araştırma, yeni ürünümüz olan SkinTE ile insanlarda tam fonksiyonel cilt onarımını mümkün kılacak. Geliştirmekte olduğumuz süreç, bir hastanın kendi cildine ait küçük örnek sayesinde tüm katmanların yeniden yapılandırılmasıyla gerekleşiyor. Ayrıca saç ve kıl gibi uzantıların yeniden çıkabileceği tamamen organik dokular gelişiyor” açıklaması yapılmış.

PolarityTED’in kurucusu ve CEO’su Denver Lough, verdiği bir röportajda ilk etapta yanık kurbanlarının zarar görmüş ciltlerine yönelik çalışmaların hızlandırıldığını dile getirdi. SkinTE teknolojisi, zamanla daha verimli bir şekilde çalışabilecek.

Denek olarak domuzların kullanılmasının sebebine gelecek olursak, deri yapılarının benzerliğinin yanı sıra domuzlardaki deri katmanlarının biraz daha kalın ve karmaşık olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu aynı zamanda, daha ince olan derilerimizi onarmanın SkinTE teknolojisiyle daha kolay olduğuna dair önemli bir işaret.

İnsanlar üzerindeki deneyler ise 2018 yılının başında uygulanacak. Bu deneylerin tamamlanmasından 12 ila 18 ay sonra tıp literatürlerine yeni bir başarı ve tedavi yöntemi eklenmiş olacak.

Bir Cevap Yazın